Świeckie Ceremonie Pogrzebowe
 
 
Podziękowania

*     *     *

"Dziękujemy, ponieważ ceremonia była przepiękna. Wszyscy jednomyślnie stwierdziliśmy, że odbyła się ona na o wiele wyższym poziomie niż ceremonie katolickie" 

Sebastian - Gdańsk

*     *     *

"Panie Mirku. Przez tydzień nie miałem internetu. Dzisiaj mam i mogę Panu podziękować za wzruszającą ceremonię pogrzebową śp. Walentyny. Było to dla mnie ujmujące doświadczenie. Nie wiedziałem, że można inaczej i bardzo godnie pochować bliską osobę wyznania prawosławnego. Jeszcze raz dziękuję Panu i Żonie za pożegnanie naszej Wali. Pozdrawiam"

 Ryszard - Legionowo

*     *     *

"Witam Panie Mirosławie. Chciałam serdecznie podziękować Panu i Pana Żonie za piękne przeprowadzenie dzisiejszej ceremonii. Zaraz po jej zakończeniu jakoś mi to umknęło. Naprawdę zrobił to Pan w świetnym stylu. Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam"

 Ola - Lublin

*     *     *

"Witam. Chciałabym bardzo podziękować za prowadzenie pogrzebu mojego Taty. Tak właśnie sobie wyobrażałam pożegnanie mojego Ojca. I na pewno on też by sobie życzył takiej ceremonii. W takiej chwili właśnie tego potrzebowaliśmy. Zamyślenia nad Jego życiem i garści wspomnień.Wszyscy, którzy Go znali nie byli zaskoczeni pogrzebem. I jestem tym faktem bardzo pozytywnie zaskoczona. Wiedzieli, że Tata nigdy, nawet jako młody człowiek nie był wierzący. Nawet jego młodszy brat z małżonką (osoby religijne i praktykujące) uważali, że postąpiłam słusznie i zgodnie z Jego życzeniem.(...) Pogrzeb nas wyciszył i dzięki takiej ceremonii pomału przewracamy tę kartę historii naszego życia na następną stronę"

 D - Poznań

*     *     *

"Panie Mirku, do mowy pogrzebowej nie wnosimy żadnych poprawek. Nie można było napisać tego lepiej. Jest Pan mistrzem. Pierwszy raz załatwiamy świecki pogrzeb i dlatego mieliśmy wiele obaw. Po rozmowie z Panem wiemy, że organizację pogrzebu powierzyliśmy w dobre ręce". 

 J - okolice Olsztyna

 

*     *     *

"Serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie ceremonii pożegnania naszego Taty.

Uroczystość przebiegła godnie i z wielkim szacunkiem dla Zmarłego. Z kilku zdań o naszym Tacie, wyczarowali Państwo magnetyczną opowieść, która doskonale oddawała klimat pożegnania, na jakim nam tak bardzo zależało i czego - mimo bliskiej zażyłości ze Zmarłym - nie byłybyśmy w stanie dokonać własnymi siłami. A od kilku osób z bliskiej rodziny usłyszałyśmy "też tak chcę"...

Dziękujemy za Państwa ogromne zaangażowanie i wsparcie nas w godnym, uroczystym i unikalnym pożegnaniu naszego Taty.
 

 Iwona - Białystok

   *    *     *

Chciałam w imieniu swoim i rodziny serdecznie podziękować za wspaniałe poprowadzenie uroczystości. Nie mogłabym sobie wyobrazić nic lepszego. Dziękuję za uszanowanie naszych próśb. Jesteśmy Panu bardzo wdzięczni. Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękujemy. Myślę, że Mama byłaby zadowolona.

  Monika - Tarnów

*     *     *

Chciałabym bardzo podziękować jeszcze raz za przygotowanie wczorajszej ceremonii. Obydwie z córką jesteśmy pod wrażeniem.

Joanna - Płock

 *     *     *

Witam Serdecznie,

"być niekatolikiem w Polsce jest bardzo trudno.....", ale dzięki Panu my niekatolicy, możemy być przynajmniej spokojni o to,kto nas odprowadzi w ostatnią drogę. Wszem i wobec będę głosił

o Pana istnieniu i Wartości.

Wielki Mistrzu,

Wielkie Dzięki,

 

Ryszard z Rodziną - Lublin

*     *     * 

Witam
Chciałabym bardzo Panu podziękować za
ceremonię pożegnania Taty. Zgodnie z Taty i naszymi przekonaniami pożegnanie miało być świeckie ale nie miałyśmy za dużego rozeznania i doświadczenia -  
taka tradycja jednak dopiero zaczyna sie w Polsce rodzić.
Z opinii osób postronnych wiemy, że ceremonia bardzo sie podobała nie tylko nam, ze była bardzo osobista, wzruszająca i uroczysta. Fajnie, że próbuje Pan pogodzić różne "podejście" do sprawy śmierci, dzięki czemu nawet bardzo wierzące osoby nie poczuy sie urażone a wręcz przeciwnie były zaskoczone, że tak może być poprowadzona ceremonia.
Tacie z pewnością sie podobało.
Jeszcze raz bardzo dziękuję.

Anna - Tomaszów Mazowiecki